Get Adobe Flash player

DALE DRILLS - siewniki do siewu bezpośredniego

 

Dale Drills pomaga rolnikom obniżyć koszty upraw zbóż już od lat 90-tych. Siewniki projektowane i produkowane w Wielkiej Brytanii oferują użytkownikom możliwość bezpośredniego siewu zbóż, rzepaku, roślin strączkowych, wiążąc ze sobą optymalny kształt pouprawny ziemi i jej strukturę z precyzyjnym umieszczaniem nasion przy niskim zapotrzebowaniu na moc ciągnika (20-25 HP/m).

Pomysł ten został zapoczątkowany przez poważanego rolnika z Lincolnshire (hrabstwo we wschodniej Anglii) John’a „Edwarda” Dale’a. Od samego początku był on zwolennikiem mało ingerencyjnej kultywacji gleby, rozpoznając w tym wiele pozytywnych aspektów m.in. jak ważne jest to dla szybkiej i prawidłowej regeneracji struktury gleby i lepszego nawożenia. Daje to bezpośrednie korzyści dla uprawianych roślin.

Siewnik Dale Drills Eco L

Dlaczego siew bezpośredni?

Celem tego jest dokładne umieszczenie nasiona w wilgotną strefę poniżej poziomu pozostałości po poprzednich zbożach, eliminując konieczność jakiejkolwiek dodatkowej kultywacji czy przygotowania rozsadników.

Korzyści z bezpośredniego siewu:

- Rekucja kosztów: mniejsza kultywacja oznacza mniej ruchów maszyny – pomaga to zredukować koszty na hektar i zwiększyć margines zysków. Lepsze zachowanie wilgoci, lepsza struktura gleby pozwala zauważyć oszczędności upraw nawet o 350 zł/ha

- Większe plony: rozległe próby pokazały, że bezpośrednie drylowanie prowadzi z czasem do zwiększenia plonów, w porównaniu do upraw przeprowadzonych metodami konwencjonalnymi

- Większa wydajność: 8-metrowy siewnik może być ciągniety przez 160-200 konny ciągnik i osiągnąć średnią wydajność 6 ha/h

- Zdrowsza gleba: mniejsza kultywacja prowadzi do zwiększenia aktywności mikroorganizmów i dżdżownic. Struktura gleby zachowuje dzięki temu swoją porowatość co pozwala na dobre zakorzenienie oraz doprowadzenie wody, powietrza i odżywek.

-Zwiększona stabilność wierzchniej struktury gleby

 Siewnik Dale Drills ECO S

W ofercie maszyn znaleźć mogą Państwo siewniki w czterech wersjach związanych bezpośrednio z ich gabarytami - wersje S, M, L oraz XL.

Więcej informacji dostępnych w broszurach oraz na stronie producenta:

 http://www.daledrills.com/ 

Broszura PDF - ECO L

Broszura PDF - ECO M